fbpx
Arvo Pärt, Sakraalne minimalism. Kontsert Tallinnas.
3 aprill 2024, kolmapäev
Aeg: 19:00 – 20:30
Kestvus: 1 tundi
#gongid
#gongid tallinnas
#heliteraapia
#heliteraapia
#muusika
Arvo Pärt, Sakraalne minimalism. Kontsert Tallinnas.
Kontsert, meditatsioon
#gongid
#gongid tallinnas
#heliteraapia
#heliteraapia
#muusika

10-30 eur

💠 Arvo Pärt. Sakraalne minimalism. 💠
3. aprillil kl. 19:00 / Tallinna Jaani kirik
Meditatiivne kontsert, kus kõlavad Arvo Pärdi teosed ja GONGID. Kammermuusika tutvub Heliteraapiaga.
Ainulaadsel kontserdil kõlab maailmakuulsa eesti helilooja Arvo Pärdi looming ebatavalises esituses – klaver, viiul ja arhhailised gongid.
Juba ennemuistsetest aegadest on muusikat ikka kasutatud ülevate hingetundmuste saavutamiseks, igavikulisuseni jõudmiseks, ülendades inimteadvust ja äratades temas jumalikke tundeid. Arvo Pärti peetakse uuema aja hingelise muusika loojate sekka kuuluvaks. Sakraalsete pilliidega võimendatud Arvo Pärdi looming on eriti sügava mõjuga.
Arvo Pärdi muusikastiili nimetatakse tihti „uueks lihtsuseks“, samuti „sakraalseks minimalismiks“ või ka „uueks õnnistusmuusikaks“.
Autor ise määratleb end metamorfoosselt: „Nagu tintinnabuli“ („väikesed kellukesed“, sõnasõnalises tõlkes. Peetakse silmas väikesi kirikukelli, omapäraste „lisahelidega“.
„Iga fraas on omaette hingamine. Tema sisemine valu ja selle valu äravõtmine on omavahel seotud ja moodustavad hingamise. Pausides tuleb õppida kuulama vaikust, osata tunnetada iga heli tekitatud vibratsioone, tema kestvust ja üleminekut järgmisele helile, selle sammu kaalu. Kiirustada ei tohi, tuleb hinnata iga sammu punktist punkti noodipaberil. Samm edasi tuleb teha alles siis, kui oled läbi oma „puhastustule“ lasknud kõikvõimalikud nootide variandid. Alles kõik kannatused läbinud heli saab olla täiuslik.“ Arvo Pärt
__________________________
Kõlavad Arvo Pärdi teosed:
• Fratres
• Für Alina
• Spiegel im Spiegel
• Variationen zur Gesundung von Arinuschka
• Ukuaru valss
• Passacaglia
_____________________________
Esinejad:
🎻 Leena Laas - viiul
Viiuldaja Leena Laas on alates 1999 aastast Eesti interpreetide Liidu liige ja aktiivselt tegutseb solisti ja ansamblistina. Ta on andnud soolokontserte Eestis, Soomes, Rootsis,Hollandis, Venemaal ja Saksamaal ning arvukatel kontsertidel esitanud lisaks klassikalisele põhirepertuaarile ka palju eesti muusikat. Koostöös Nata-Ly Sakkosega on valminud CD “Poème d’amour”.
Juba kakskümmend aastat on Leena Laasi kireks barokkviiul. Ta on lõpetanud Teatri- ja Muusikaakadeemia teist korda magistratuuri Varajase muusika interpretatsiooni osakonnas barokkviiuli erilal ja valdab vabalt ka selle pilli spetsiifikat.
Lisaks aktiivsele interpreeditegevusele on Leena Laas viiulipedagoog ning on juhendanud meistrikursusi Kokkolas (Soome) ja Stokholmis (Rootsi) .
Leena Laas tegutseb Keila ja Nõmme Muusikakoolis viiuliõpetajana.
🎹 Auli Teppo – on Eesti noorema põlvkonna üks silmapaistvamaid pianiste, kes kogus tuntust populaarse telekonkursi „Klassikatähed” esimese hooaja saadetes. Ta on soleerinud mitmete orkestrite, sh ERSO, EMTA sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Narva Linna Sümfooniaorkestri ning Läänesaarte Kammerorkestri ees, on esinenud mitmel pool maailmas, sh Austrias, Itaalias, Šveitsis, Portugalis, Poolas, Venemaal ning USA-s. Ta on ka aktiivne kammermuusik ning esineb sageli koos ooperilauljatega. Tallinna Filharmoonia ning Tallinna Tantsuteatri koostööprojektis “Ikoonid/Pärt”, mida viimati esitati New Yorgis, tuli tema ettekandel esitusele kogu Arvo Pärdi klaverimuusika.
🎶 Lilia Märtmaa ja Denis Vinogradov – Tervendavate helide keskuse rajajad, muusikud-multiinstrumentalistid, heliterpeudid, koolitajad. Heliteraapia populariseerijad. Gongid, helikausid, lamedad kellad.
_____________________________
🎟PILETID:
25 eur eelmüügis
€30.- / kontserdi päeval Fientast või kohapeal
Soodustused õpilastele ja pensionäridele
Kontsert kestab 1,5-2 tundi ilma vaheajata. Uksed avatud al. 18:30
_______________________________
📍Aadress:
Vabaduse väljak 1, Tallinn
INFO:
📞 559 30 551, 5628 5229
📭 info@helid.ee
www.helid.ee
______________________________
Gong:
🎶 Üks vanimaid muusikariistu, mida kasutatakse mõttetegevuse ja taju avardamiseks, vastu võtmaks seda, mis jääb tavaliselt väljaspoole taju piire. India, Hiina ja Lõuna-Aasias peetakse gongi iidsetest aegadest kultuspilliks ja kasutatakse mõtlustes ja hingelistes praktikates.
🎶Gongi loodud helilained üksteise voos loovad uusi keerukaid toone, tehes heli nii ruumiliseks ja etteaimamatuks, et inimmõistus ei suuda ennustada seda kõla. Just sellepärast kuulevad inimesed tihti gongimõtluse ajal kelli, trumme, harfi, sarve, kogunisti inimhääli või tervet koori – see on meie otsiv teadvus, mis püüab kuuldavat heli määratleda
..
..
..
..
..
Jaga
Jaga
MILLAL
03/04/2024
kolmapäev
K
19:00 - 20:30
KUS
Tallinna Jaani kirik
Vabaduse väljak 1
HIND

10-30 eur

Jaga
Sündmusi kajastamist toetab plugin Zeya4Events
etEstonian