Calendar

sept.
21
L
PÖÖripäeva Gongide ÖÖ
sept. 21 @ 21:00 – sept. 22 @ 07:00
PÖÖRIPÄEVA GONGIDE ÖÖ  Kirna mõisas
21 september 21:00
GRUPP TÄIS!
Kutsume Sind põnevale rännakule.
Veeda öö maagilises Kirna mõisas tervendavates gongihelides.
GONGIDE ÖÖ on võimas helipraktika, et puhastada oma alateadvus destruktiivsetest programmidest ja mustritest. Gongihelid juhivad meie aju teetasagedustele, kus tekib side oma alateadvusega. Teetlainete sisund vastab sügava une faasile, mida me kogeme tavaliselt igal öösel. Sellel ajal toimuvad meie organismis taastumisprotsessid, keha hakkab iseennast parandama ja tervendama. Gongihelid aitavad neid protsesse kiirendada ja võimendada. Õpetajate õpetaja tuntud mailmakuulus gogni mesiter Don Conreaux räägib gongide ööst et üks gongide öö on võrdne 10 gongi sessioonidega.

Sügispööripäev on astronoomilise sügise algus , päev võrdub ööga.

Aastatuhandete vältel on see päev, nagu ka teised  pööripäevad, omanud olulist tähendust meie esivanematele, kes elasid harmoonias emakese Maaga, alludes looduse tsüklitele. Sügisel inimesed tänasid maaemad saagi ja külluse  eest aga samas valmistusid talve tulekuks.

_____________________________

GONGITAVAD:

LILIA MÄRTMAA ja DENIS VINOGRADOV – muusikud, multiinstrumentalistid, heliterapeudid, Tervendavate helide keskuse loojad ja juhid ning Jonathan Goldmani rahvusvahelise helitervendajate assotsiatsiooni liikmed.

______________________________

Alustame gongiööd tänulikkuse ja lahtilaskmise rituaali ja suplusega helides ning jätkame terve öö vältel kuulama gongide hällilaulu muudetud teadvuse seisundis.

PROGRAMM:

 • 21:00 Pööripäeva rituaal “Maagilised väravad”
 • 22:30 Gongi suplus
 • 00:00 Gongi öö
 • 07:00 Ärkamine
 • 08:00 Ekskursioon  mõisa pargis – annetuse eest

Hommikul alustame uut päeva hingamisest ja likumisest energeetilistest harjutest. Ning pärast teid ootab kerget supisted ja puuvilajd hommikusöögiks.

 

Riietuge hästi mugavalt. Samuti võtke kaasa lisa tekkid, matid ja padjad selle jaoks, et öösel oleks mugav magada (kohapeal on joogamatid, pleedid ja padjad ka olemas).

______________________________

OSAVÕTUTASU:
– 30 eur

Ekskursioon  mõisa pargis  – annetuse eest

Grupp on täis!

INFO  tel. 559 30 551, e-mail: info@helid.ee

__________________________

GONG:
Üks vanimaid muusikariistu, mida kasutatakse mõttetegevuse ja taju avardamiseks, vastu võtmaks seda, mis jääb tavaliselt väljaspoole taju piire. India, Hiina ja Lõuna-Aasias peetakse gongi iidsetest aegadest kultuspilliks ja kasutatakse mõtlustes ja hingelistes praktikates.

Gongi hääled aitavad inimese viia kiiresti transsi. See saab võimalikuks tänu sellele, et gong on oma olemuselt idiofoon, luues nn. loodusliku valge müra ühes laia spektriga harmoonilistest ülemhelidest, peenetest, pea kuuldamatutest kõrgsageduslikest helidest, mis saadavad peatooni. Vibreerides vahemikus 4-7 Hz, kutsuvad need helid esile binauraalseid vibratsioone, avades ukse müstilistele kogemustele ja sünkroniseerivad aju poolkerad ning harmoniseerivad mõttetegevuse.

Gongi loodud helilained üksteise voos loovad uusi keerukaid toone, tehes heli nii ruumiliseks ja etteaimamatuks, et inimmõistus ei suuda ennustada seda kõla. Just sellepärast kuulevad inimesed tihti gongimõtluse ajal kelli, trumme, harfi, sarve, kogunisti inimhääli või tervet koori – see on meie otsiv teadvus, mis püüab kuuldavat heli määratleda.

See on seotud meie isikliku heli tajumisega. Gongi kõlades tekivad nn. kombinatoorsed toonid, mis formeeruvad just meie enese kuulmissüsteemis. Just need kombinatoorsed toonid on vastutavad kahetise heli vastuvõtmise eest, olles akustikaspetsialistide meelest täielik fenomen.

Nada jooga filosoofia põhjal omavad need gongi erilised helilained maagilist jõudu, millega saab peatada mõtte liikumise. Tulemusena on kuulaja kui „nullpunktis“ – olekus, mida joogide poolt nimetatakse „õnnistatud eimiskiks“. Ka kundalini joogas peetakse gongi suure au sees – seda peetakse algheli materialiseerunud kehastuseks.

Tuntud Kundalini jooga meister joogi Bhadhan räägib gongi kohta nii: “Meie mõistuse jaoks on gong otsekui ema ja isa, andes talle elu. Oid ei suuda heale gongimängule vastu seista. Gong on ülilihtne. Olles resonantside süsteem. Gongi heli loob ennast ise. Gongil mängija mängib kogu kõiksusega. Gong – see on suurepärane võimendatud resonantsvibratsioon. Justkui hulganisti keeli, sarnane mängimisele miljonil keelel. Gong on pill, mille abil võite luua kosmiliste vibratsioonide kombinatsioone.“

_______________________________

AADRESS:

Kirna mõis (100 km Tallinnast)

Mõisa tee 5, Kirna küla, Türi vald, Järvamaa, 72231

Kaart https://goo.gl/maps/UC25Y41E4mi9XoJZ6

NB! Võtke  kaasa võta mugava lamamisaluse, et oleks komfortselt magama terve öö.

INFO: http://www.helid.ee
tel 559 30 551, e-mail: info@helid.ee

Ootame teid  laupäeval 21, septembril, uksed avatud kl. 20:30, alustame kl. 21:00

FB: https://www.facebook.com/events/283998858904323/

sept.
27
R
Helimassaaz anti-stess
sept. 27 @ 19:30 – 21:30

 

Helimassaaz anti-stess

Pärnu mnt 69, 3. korrusel, Koit tantsustuudios
Septembris:
R 6. ja 27.09 kl. 19:30-21:30

Kutsume Sind vibroakustilisele helimassaažile. Helimassaaž on väga effektiivne kroonilise väsimuse, stressi, unetuse, lihas- ja peavalu, luuvigastuste ja paljude teiste tõvede ja traumade puhul. Helimassaaź aitab käivitada sisemisi eneseraviprotsesse, selle abil saab oma tervist märgatavalt turgutada ja esmajärjekorras tekitada emotsionaalset tasakaalu. Lisaks kõigele – võrreldamatu kogemus. Sul on võimalus tunda helivibratsioone oma kehas ja see on kõige ehtsam helimassaaži seanss! Heliseansi võimalikud toimed:

 • Meeleselgus ja -kergus, uuenemise tunne;
 • Sügav lõdvestumine, stressi ja kroonilise väsimuse kadumine;
 • Kaotatud meelerahu taastumine;
 • Hirmude, ärevustunde kadumine;
 • Füsioloogiliste protsesside – vereringe ja hingamise – normaliseerumine;
 • Seedimise ja ajutegevuse korrastus;
 • Spasmide ja erinevate haigustnähtude leevendumine;
 • Energeetilise keha harmoniseerumine;
 • Tervislik ja sügav uni;

See on igaühele kättesaadav praktika. Sa ei pea midagi tegema, on vaja lihtsalt lesida ja lubada enesel olla helides ning võtta vastu ilma hinnanguteta see kogemus, mis tuleb. Võta kaasa lamamisalus ja pleed (saalis on mõned tagavara matid-tekid olemas, kui soovid neid kasutada, siis palun anna sellest teada registreerimisel ja tule veidi varem kohale). Riietu mugavalt, et oleks hea ja soe lesida põrandal mattide peal. Soovitav on kaasa võtta ka pudel vett.

/osalen

JUHATAB:

LILIA MÄRTMAA ja DENIS VINOGRADOV

 • Muusikud-multiinstrumentalistid, ülemhelide lauljad.
 • Heliterapeudid, gongimeistrid, helimassaaźi spetsialistid. Rahvusvahelise Jonathan Goldmani heliteraapia assotsiatsiooni liige.
 • Tervendavate Helide keskuse loojad,  kontsertide ja seminaride korraldaja

OSAVÕTUTASU: 15 eur, sõpradega registreerides 12 eur igale inimesele Tasuda saab kohapeal sularahas või pangaarvele EE141010220274815228 HELIVÄGI OÜ

REGISTREERU ONLINE  http://helid.ee/index.php/reg-3/

või tel. 559 30 551, e-mail: info@helid.ee

 • Helimassaaź

  Pärnu mnt 69, 3. korrusel

  Septembris:
  R 6. ja 27.09 kl. 19:30-21:30

————————–

AADRES: Pärnu mnt 69, 3. korrusel Koit tantsustuudio saalis.
Maja ees on trammipeatus, ümbruses on Kesklinna parkimistsoon, st tööpäeviti al. 19:00 tasuta
Kaart: https://goo.gl/maps/WBidAtoLG79UMPL49

NB! Üritus kestab 1,5-2 tundi, kaasa võtke lamamisalus ja tekk või magamiskott.

INFO:  tel 559 30 551, 5628 5229 e-mail: info@helid.ee  

 

sept.
28
L
Noore kuu loomise kontsert – Küllus
sept. 28 @ 19:00 – 21:00

L 28. septembril kl. 19:00

Noore kuu loomise kontsert – Küllus

Noore kuu loomine on taassünni ja kasvu sümbol. See on uue kuutsükli algus, uue elu algus. Noore Kuu loomise ajal saab teha taotlusi, soovida soove ja teha erinevaid rituaale, millega saad sa enda ellu kutsuda armastust, edu, küllust.

Meie kontserdi teemaks on KÜLLUS, häälestame selle lainele meditatsioonis. suurendame kuu väge, kasutades kuu-sagedusele häälestatud pille ning sellega harmooniliselt kõlavaid Tiibeti helikausse, pühendumuslikku laulmist ja muid instrumente.

Osalemiseks pole vaja erioskusi. See on igaühele kättesaadav praktika. Sa ei pea midagi tegema, on vaja lihtsalt lesida ja lubada enesel olla helides ning võtta vastu ilma hinnanguteta see kogemus, mis tuleb.

_______________________________________________

Juhendavad:

♫ LILIA MÄRTMAA ja DENIS VINOGRADOV- gongimeistrid, heli- ja muusikaterapeudid
 
Kõlavad planetaarsed gongid, etnilised flöödid, keelpillid, tiibeti ja kristallhelikausid, ülemhelilaul 

NB! Soovitame kuulata muusikat pikali sügavalt lõdvestunud seisundis, selleks palun võta kaasa lamamisalus ja pleed, kui Sul pole võimalik asju kaasa võtta, siis anna teada, leiame midagi kohapeal.
_______________________________________________

PILETID:
15- eur
12.- eur / registreerides sõpradega igale inimesele.

Piletid saab osta kohapeal sularaha eest või ettemaksuga EE141010220274815228 HELIVÄGI OÜ pangaarvele

REGISTREERU ONLINE : http://helid.ee/index.php/reg-3/
või tel. 559 30 551, info@helid.ee/
_______________________________________________

Ootame teid laupäeval 28. septembril kl. 19:00

Kontsert kestab 1,5-2 tundi ilma vaheajata, uksed avatakse kl. 18:30

AADRESS  Pärnu mnt 69, 1 trepikoda Kesklinnast, 3. korrusel Koit tantsustuudio saalis.
Maja ees on trammipeatus, ümbruses on Kesklinna parkimistsoon, st tööpäeviti al. 19:00 tasuta
Kaart: https://goo.gl/maps/WBidAtoLG79UMPL49

INFO: tel. 559 30 551, info@helid.ee

okt.
25
R
HELI ja HINGAMISE SPA nädalavahetus
okt. 25 @ 18:00 – okt. 27 @ 16:00
 • HELI ja HINGAMISE SPA
  R-P 25.-27. okt 2019
  kell 18.00 reedel kuni 16.00 pühapäev
  Algallika Keskuses Läänemaal☀ Sügisene nädalavahetus on hea aeg kosutada hinge, meelt ja keha. Tule erilisse „sanatooriumisse“, kus saad laadida parareisid ja teha restarti heli, hääle ja hingamise abiga.

  Ehk oled olnud liiga tubli ja kulutanud jõu juba enne talve tulekut. Või lihtsalt vajad aja maha võtmist ja tahad veeta mõnusa nädalavahetuse lahedate inimestega? Sellise, kus rahulikus rütmis saad kogeda erinevaid praktikaid ja stressivabalt õppida mõned hästitoimivad nipid, mida peale nädalavahetustki saad kasutada.

  See on 3-päevane lõõgastumine tervisliku toiduga ilusas Algallika talus Matsalu looduskaiste alal. Kõige eest on hoolitsetud, tule lihtsalt kohale ja naudi terve nädalavahetus puhast puhkust!

  Et olesklemine oleks eriliselt toonust ja energiat andev on kavas:
  • Helimassaazh
  • Vabastav hingamine elava muusikaga ehk hingamiskontsert
  • Tingimusteta armastava puudutuse kunst
  • Soojavee basseinis vibroakustiline helirännak
  • Hääle- ja toonust tõstvaid kehapraktikaid
  • Tantsurännak

  SEE on NÄDALAVAHETUS, kus saad muusikat kuulata ja tunnetada palju laiematel tasanditel kui argiteadvus. Alguses puhastud tööstressist ja tasapisi häälestame meeled sügavate tajude vastuvõtmiseks. Hingamiskontserdi ajal lõdvestud seisundisse, kus saad rännata oma sisekosmoses. Peale seda, järgmisel päeval on nauding lõdvestuda soojavee basseinis ja lasta kehal kogeda harmoonilisi vibratsioone, mida tekitavad vees sees mängivad muusikainstrumendid.

  HELID JA MUUSIKUD
  🎶 Nädalavahetusel ajal kõlavad iidsed muusikariistad, mille kõla pole ainult lummavalt ilus, vaid omavad ka tervendavaid omadusi: GONGID, DIDGERIDOO, TIIBETI HELIKAUSID, FLÖÖDID. Saate tunnetada muusika vibratsiooni ja koos hingamisega tekitada resonantsi kehas ning meeletasandil. Kõlab ÜLEMHELI- ja KURGULAUL, mille kuulamise ajal muutub ja süveneb taju, rahuneb või isegi vaikib meel, laieneb teadvus, alateadvusest võivad kerkida inspiratsioon ja sügavad taipamised.

  LILIA MÄRTMAA ja DENIS VINOGRADOV- muusikud, multiinstrumentalistid, heliterapeudid, Tervendavate helide keskuse loojad ja juhid ning Jonathan Goldmani rahvusvahelise helitervendajate assotsiatsiooni liikmed.

  HINGAMISPROTSESSI JUHENDAJA

  VIRGE KUIVJÕGI on häälestusharjutuse juhendaja ja hingamiskontserdi toetaja. „Õppisin hingamisterapeudiks Algallika Protsessi ja Hingamistöö 3- aastasel koolitusel ja Inspiraktiva hingamisterapeutide koolis käisin 2 aastat. Tartu Ülikoolis olen lõpetanud suhtekorralduse eriala. Hingamisterapeudina alustasin tööd aastal 2008. Hingamisgruppe olen teinud 11 aastat, samuti läbi viinud kursuseid ja laagreid. Viimased 4 aastat korraldan reise Indiasse, kus olen põiminud ühte hingamispraktikad ja reisimise. Loomenaudingurõõmu OÜ looja ja hingamisterapeut.

  AEG
  R-P 25.-27. okt 2019
  kell 18.00 reedel kuni 16.00 pühapäev

  KOHT
  Üritus toimub hubases Algallika keskuses, mis asub looduskaunis kohas Läänemaal www.algallika.ee,
  kaart: https://goo.gl/maps/PVFXCjDae6y
  Kohaletuleku juhend: http://www.algallika.ee/kohaletuleku-juhend/

  PUHKUSE MAKSUMUS:

 • kuni 20. august 185 eurot
 • kuni 20. september 190 eurot
 • kuni 20. oktoober 205 eurot
 • hiljem 220 eurot
  Pereliikme, sõbra või kallimaga tulles soodustus 5%Puhkus sisaldab majutust, toitlustust ja kõiki praktikaid-protseduure.

  Osaluspanus sisaldab ettemaksu (50 eurot), mille palume tasuda ülekandega (vt altpoolt), ülejäänud summa tasumine toimub kohapeal sularahas.

  ✔ REGISTREERUMINE: tasu tagastamatu ettemaks 50 eurot
  Loomenaudingurõõm OÜ EE112200221056382849, selgitusse märgi osaleja nimi(ed) ja SPA
  Pane end kirja: https://forms.gle/dSAeNa4NB4ry6djg6

  Lisainfo: loomenaudinguroom@gmail.com või 524 0468

  KUIDAS MÕJUB HARMOONILINE HELI?
  Enamuse oma ajast veedame valdavalt katkematus taustamüras, kaasaarvatud meie enda mõttelärm. Tõstetud energeetilises olekus ja harmoonilises helivibratsioonis tekib vaikus ning mõtete voog peatub. Meie keha aatomid on pidevas liikumises. Liikumine tekitab heli. Heli on alati vibratsioon ja igal meie organil on oma helikõrgus.

  Kui me jääme haigeks, siis see näitab, et kuskil meie isiklikus võnkesageduses on tekkinud ummistus. Heliterapeudid teavad rääkida, et haigetel kohtadel ravi-instrumendid (nt helikausid) pikalt ei helise. Harmoonilises heliruumis viibimisega ja hääle tegemisega on võimalik avada energeetilisi ummistusi. Nii saavad keharakkude sagedused tagasi harmoonia, tervis hakkab paranema ja meel muutub helgemaks. Harmoonilistes seisundites võivad teadvusesse kerkida sügavad taipamised ja ideed, mis aitavad olla kooskõlas iseendaga.